Skip to main content

De Meisjes van Vermeer en Meer

Een beeld met schilderijen van Vermeer, vermengd met recentere portretten, ook van de artiesten zelf

Op vrijdag 4 april spelen Irene Filippova en Hans Visser in het Theater Slot Zeist de voorstelling “De Meisjes van Vermeer en Meer”. In deze muziektheatervoorstelling presenteren, vertellen en zingen ze over de schilder Johannes Vermeer, en de rol van vrouwen in zijn schilderijen. Opvallend veel schilderijen van Vermeer gaan over jonge vrouwen.

22 maart 2025

tekst: Els van Maurik; foto onder: Johan Molenaar

In deze muziektheatervoorstelling presenteren Hans Visser en Irene Filippova de schilder Johannes Vermeer en en andere Hollandse Meesters in de 17e eeuw. Ze vertellen, zingen en tonen levens van de schilders en de rol van vrouwen in hun schilderijen. 

Het melkmeisje, de koppelaarster, de luitspeelster, het meisje met de parel, het slapende meisje en zelfs ‘de dame met twee heren’. Een voorstelling met kleurrijke teksten over de vrouwen in de schilderijen, muziek en presentatie van schilderijen. 

Opmerkelijk dat 33 van de 37 bekende schilderijen van Johannes Vermeer over jonge vrouwen gaan. Van geen andere schilder is zo’n nadrukkelijke voorkeur voor het ‘zwakke geslacht’ bekend. Hoe stonden de vrouwen in het leven, hoe hielden ze zich staande en hoe was hun rol als muze, moeder, minnares of echtgenoot? Plichten, plezier, ambachten, oplichters, geloof & liefde in de 17de eeuw. 

Visser & Filippova duiken verder in de wereld van Hollandse schilders in de 17e eeuw. Ze gaan op zoek naar de vele gezichten van de vrouwen die hen tot eenzame hoogte hebben doen stijgen. 

Hans Visser
Hans Visser was in 1976 een van de oprichters van de groep Flairck en speelde een aantal jaren bij de Franse zanger Georges Moustaki. Hij maakte tussen 1990 en 2000 met het gezelschap Hans Visser & Friends 10 theaterproducties en vormt sinds 2005 een duo met de top-accordeoniste en zangeres Irena Filippova. In 2010 won hij de Gouden giraffe voor het World Press Photo Concert en met Flairck won hij de ‘Zilveren Harp’ en 2 Edisons.

Irena Filippova
Studeerde Cum Laude af op Accordeon en Orkestdirectie en nog eens Cum Laude 2de fase Accordeon aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Ze speelde Puur Barbaars met het Internationaal Danstheater, Mes op Tafel van omroep MAX, ze was de spelende jukebox bij Top 2000 TV en maakte 2 soloprogramma’s.

De Meisjes van Vermeer en Meer 
Vrijdag 4 april 2025
Theater Slot Zeist
Aanvang 20:00 uur
Kaarten: https://www.theaterslotzeist.nl/agenda/04-04-2025-de-meisjes-van-vermeer-en-meer-door-irene-filippova-en-hans-visser/
 

Een week later ook in Theater Slot Zeist:

Dat wordt weer huilen, door Jeroen Kramer

Dat wordt weer huilen is een muzikale achtbaan langs lach en traan. Over innerlijke zielenroerselen, maatschappelijke hangijzers, ouder worden, en dooie dieren. Enge ziektes, een vermiste kat, klein geluk, Hollands kloteweer, Tesla-schaamte – bij Jeroen kan het allemaal zomaar in een lied belanden.

Alles ambachtelijk eigen werk uiteraard, op een handvol eigenzinnige vertalingen van muzikale helden na (denk Aretha Franklin, Ray Charles, Ry Cooder en zo meer). 

Jeroen neemt een stuk of vier gitaren mee, maar geen band. Hij doet alles in zijn uppie. Zingen, spelen en verhalen tussen de songs, waarin de knipoog nooit ver weg is. En toch wordt het dan weer huilen.

Jeroen Kramer kennen we allemaal van Het Klokhuis en het Sinterklaasjournaal. Als singer-songwriter treedt hij sinds 2012 op met zijn eigen Nederlandstalige werk. 

Dat wordt weer huilen, door Jeroen Kramer
Vrijdag 11 april 2025
Theater Slot Zeist
Het optreden duurt ongeveer 70 minuten zonder pauze
Kaarten: https://www.theaterslotzeist.nl/agenda/11-04-2025-dat-wordt-weer-huilen-door-jeroen-kramer/
 

Bijdrage
Artikel

 


Ook in het Theater Slot Zeist: 
Vijf sec. erin eruit


Meer over Vermeer: 
Ontspullen

Het strijkkwartet dat binnenkort optreedt in het Lentefestival van de Zeister Muziekdagen


Volgende aankondiging: 
Lenteconcert Zeister Muziekdagen

 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.