Skip to main content

Zondag 2 februari: Gluren bij de Buren

Een gezellig volle huiskamer rond een muzikant met gitaar tijdens Gluren bij de Buren in Zeist

Gluren bij de Buren, het gezelligste huiskamerfestival van Nederland, is op zondag 2 februari te vinden achter de voordeur van 50 huiskamers in Zeist. Dansers, kleinkunstenaars en muzikanten geven intieme shows voor jong en oud vanaf het vloerkleed. Bekijk vast het programma en stippel jouw route uit!

26 januari 2025

Paulien van der Klij Jannine Hazenberg tekst: Paulien van der Klij & Jannine Hazenberg; foto boven: Mel Boas

Gluren bij de Buren, het grootste en gezelligste huiskamerfestival van Nederland, is op zondag 2 februari te vinden achter de voordeur van 50 huiskamers in Zeist. Dansers, kleinkunstenaars en muzikanten geven intieme shows voor jong en oud vanaf het vloerkleed. Bekijk het programma en breng jouw route in kaart via glurenbijdeburen.nl/programma/zeist

Gluren bij de Buren speelt deze editie in 25 gemeenten door heel Nederland. Landelijk zijn er 1400 deelnemende huiskamers, waarvan 50 te vinden zijn in Zeist en Den Dolder. Optredens variëren van singer-songwriters in knusse appartementen tot grote koren in ruime huiskamers en buurthuizen. Bijzonder om te vermelden dat alle wijkservicepunten van Zeist (en dat zijn er 6, inclsief Pelita in Den Dolder!) dit jaar ook meedoen. Maar het blijft natuurlijk bovenal een huiskamerfestival: bezoekers kunnen wandelend of fietsen bij de buren langs in eigen wijk. 

Alle optredens duren 30 minuten en vinden plaats tussen 12:00 en 17:00 uur. De optredens zijn bij te wonen zonder reservering en op basis van vrijwillige bijdrage. Nieuw dit jaar is dat 50 procent van deze bijdrage naar de performers gaat. Dit dient als tegemoetkoming voor eventuele kosten voor (voorbereidingen van) de optredens. De andere helft is voor de organisatie, zodat Gluren bij de Buren kan blijven bestaan. 

Gluren bij de Buren is een initiatief van Stichting de Bühne, en wordt in Zeist georganiseerd in samenwerking met KunstenHuis Idea en het Torenlaan Theater.

Algemene informatie
Wat: Gluren bij de Buren
Wanneer: Zondag 2 februari tussen 12:00 en 17:00 
Waar: in alle wijken van Zeist
Entree: vrijwillige bijdrage 
Meer informatie en programma op gbdb.nl
 

Bijdrage
Artikel

 


Meer over Gluren bij de Buren: 
Gluren bij de Buren


Meer over huiskamerconcerten: 
Het best bewaarde geheim van Zeist

Rode lampen in een straat in Kerckebosch, Zeist


Volgende column: 
Red Light District Zeist

 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.